Vyplatí se investovat do kvalitního krmiva?

Není těžké nechat se zmást stylovým obalem a či televizní reklamou. Skutečně ale platí, že čím známější a dražší je krmivo, tím je pro vašeho čtyřnohého parťáka lepší? Kvalitní a dobře vyvážená strava je základem zdraví každého pejska, a to bez ohledu na jeho rasu, velikost, věk či míru aktivity. Ale výživové tabulky nejsou jediná věc, o kterou byste se měli zajímat. Vyváženost stravy a správné poměry základních složek by vašemu ostřížímu zraku nikdy neměly uniknout. Neméně důležitá je ale také kvalita surovin, ze kterých se krmivo vyrábí. Právě to je totiž základní stavební kámen pevného zdraví i dlouhého a spokojeného psího života.

O tom, zda jsou psi masožravci nebo všežravci, se i mezi odborníky vedou nemalé spory. Trávicí ústrojí psů je stavěno podobně jako u masožravců, vlivem jejich domestikace se však trávicí trubice prodloužila, mírně se změnila stavba celého trávicího ústrojí a psi se tak pohybují na pomyslné hranici. Jenže označení „všežravec“ neznamená, že by snad mohl váš pejsek jíst úplně všechno. Zbytky od oběda jistě potěšíte jeho chuťové pohárky, trávicí ústrojí už vám ale tolik vděčné nebude. A když budete mít jen trochu smůlu, odvděčí se vám tučným účtem za veterinární ošetření.

Kvalitní a vyvážená strava dokáže předejít nejen řadě zažívacích potíží. Stejně jako u lidí, i u psů se čím dál častěji objevují potravinové alergie a další neduhy, které nejednomu páníčkovi přidělaly nějakou tu vrásku navíc. A málokdo ví, že úprava stravy může být řešením, které jejich chlupatému parťákovi prodlouží život. Zkrátka a jednoduše kvalitní krmivo znamená investici do zdraví, která se rozhodně vyplatí.

Canine Caviar je jediné krmivo na současném trhu, které se kvalitou surovin, složením a vyvážením jednotlivých složek přibližuje přirozené stravě divokých vlků. Se svou 91-93% stravitelností nemá na trhu konkurenta a i v hodnotách metabolizovatelné energie se řadí do čela pomyslného pelotonu krmiv dostupných na našem trhu. Platí přitom jednoduchá rovnice, že čím vyšší stravitelnost a využitelnost krmiva, tím menší spotřeba. I krmivo, které je tedy dražší, může v přepočtu na jednotlivé krmné dávky nějakou tu korunu ušetřit. Krmiva Canine Caviar mají dále tu výhodu, že všechny receptury obsahují jednu bílkovinu a jediný komplexní sacharid, což umožňuje snadné střídání příchutí a přímý přechod mezi nimi. Díky této variabilitě bude mít váš pes stravu bohatou na rozmanité aminokyseliny, což podpoří jeho imunitní systém a přispěje ke zmírnění problémů s alergiemi.

Canine Caviar je konečně také alkalizující krmivo, které napomáhá udržet tělesné pH v rozmezí 7,1 – 7,4, tj. na hodnotách optimálních pro zdraví zvířete. Složení krmiva v kombinaci s unikátním způsobem zpracování dodává více kyslíku do krve, tím minimalizuje buněčnou degeneraci a výrazně přispívá k přirozené obnově organismu. Alkalizující strava také snižuje riziko vzniku diabetes, degenerativních onemocnění, onemocnění ledvin, jater a srdce. Mírní rovněž zažívací potíže, omezuje škrábání a svědění, které často bývá důsledkem potravinových alergií či kožních onemocnění. A když se nad tím zamyslíte, ve skutečnosti tedy předchází i častým návštěvám veterinárního lékaře, které leckdy působí neblaze na psychiku pejska i výši vašeho bankovního konta.

Vyzkoušet granule bez obilovin

© Krmiva Caviar 2020 by DATA-NORMS s.r.o.