Vhodným krmivem proti podzimním neduhům

S příchodem podzimu klesají nejen venkovní teploty, ale také schopnost organismu uchránit se před řadou neduhů. A vůbec nezáleží na tom, zda se jedná o organismus lidský anebo psí. Tělo vyžaduje větší dávky vitaminů, které fungují jako ochranný štít před zákeřnými mikroorganismy, hutnější stravu, která zahřeje a dodá organismu tolik potřebné živiny, a také o něco více odpočinku a tepla.

S klesajícími teplotami je pro pejsky všechno tak nějak voňavější. Počůraná tráva a označkované sloupy osvětlení jsou najednou nepřekonatelným lákadlem a ne vždy zůstane jen u očuchávání. A tak stačí málo a problém je na světě. Existují ale způsoby, jak podzimním neduhům předejít a ochránit tak vašeho chlupatého parťáka před nepříjemným zdravotním problémem a vaši peněženku před pořádným účtem z veterinární kliniky.

Kvalitní krmivo

Prevence by měla vždy začínat u kvalitní a dobře vyvážené stravy. Základním stavebním kamenem správně fungující obranyschopnosti je totiž zdravé trávicí ústrojí. A právě to dostává na podzim pořádně zabrat. Kvalitní strava ze špičkových surovin usnadňuje trávení, pomáhá udržet optimální střevní mikroflóru a udržuje organismus ve formě.

Krmiva Canine Caviar jsou sestavena tak, aby dodala psímu organismu co nejvíc potřebných živin a zároveň jej zbytečně nezatěžovala. Udržují optimální hladinu pH organismu, podporují okysličení krve, tím zlepšují přirozenou regeneraci a zároveň zpomalují přirozené procesy stárnutí. Neobsahují běžné alergeny, žádné chemické konzervanty ani řadu dalších složek, které organismu neprospívají.

Slušivý obleček

S příchodem studeného počasí se výrazně zvyšuje riziko prochladnutí. A nenechte se zmást slunečnými dny. I když slunce zrovna svítí, při zemi je stále pořádná zima. Pokud doma nemáte severské plemeno, určitě se poohlédněte pro slušivém teplém oblečku i pro vašeho čtyřnohého přítele. Ochrání ho před bolestmi zad způsobenými prochladnutím a pomůže mu udržet obranyschopnost organismu na nejvyšším stupni účinnosti. Nezapomínejte, že ani chlupatý kožich není neproniknutelný štít.

Doplňky stravy

Pokud krmíte kvalitním krmivem, doplňky stravy můžete u zdravého zvířete většinou vynechat. Dobře vyvážená strava totiž dává psímu organismu přesně to, co potřebuje. Pokud ale máte pejska staršího, se sníženou imunitou anebo náchylného k bolestem zad, určitě se bez nich neobjedete. Pořídíte je v tabletkách, v prášku či ve formě pamlsků. A když se vám bude chtít, můžete si je také vyrobit doma. Na posílení imunity skvěle poslouží obyčejný jitrocelový sirup anebo třeba pořádný nesolený kuřecí vývar. Jen pozor na cibuli. I ve vývaru totiž může způsobit nepříjemné nadýmání.

 

© Krmiva Caviar 2020 by DATA-NORMS s.r.o.