Složení krmiv Canine Caviar a jejich přínos pro zdraví vašeho psa

Zajímá vás, čím svého pejska krmíte? Podívejte se, jaké složky obsahuje krmivo Canine Caviar a jaký mají vliv na zdraví vašeho psa.

Vybrané zdravotní jevy a složky potravy, jimiž je lze ovlivnit

Alergie

Vojtěška a pískavice řecké seno pomáhají udržovat zdravou kůži a srst.

Rostlinné látky

Vojtěška, anýzový olej, pískavice řecké seno, hnědá mořská řasa, papája, máta peprná, šípky, tymiánový olej a juka podporují správnou funkci organismu a postupné uvolňování živin.

Dech

Chlorofyl z vojtěšky a máty peprné působí jako přírodní osvěžovač dechu.

Oběhový systém

Vojtěška, máta peprná, šípky a juka přispívají ke správné funkci krevního oběhu.

Zažívání

Fermentační kultura (probiotika), FOS neboli fruktooligosacharidy (prebiotika), kokosový ořech, papája, tymiánový olej a juka podporují zdraví zažívacího ústrojí.

Energie

Vysoce kvalitní bílkoviny bohaté na živiny dodávají energii a komplexní sacharidy pro vytrvalost.

Zdraví

Nutričně vyváženo pro podporu zdravého vývoje svalů, orgánů, kostí a zubů. Receptura zvolena tak, aby přispívala ke zdraví srdce, ledvin a jater.

Srdce

Taurin pro správnou funkci srdce.

Imunita

Vysoce kvalitní antioxidanty podporují imunitní systém.

Omega

Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny z vysoce kvalitních tuků a olejů.


INGREDIENCE

 

A

Anýzový olej
pomáhá při procesu trávení a navíc osvěžuje dech.

B

Betakaroten
pomáhá předcházet problémům s očima a kožním onemocněním, podporuje imunitu, chrání před toxiny, před vznikem rakoviny i před infekcemi. Je to antioxidant, který chrání buňky a zároveň zpomaluje proces stárnutí. Beta-karoten přispívá k prevenci rakoviny a je důležitý při tvorbě kostí a zubů.
Biotin
je nutný pro normální kůži a srst, působí jako prevence dermatitidy a je nezbytný pro normální metabolismus mastných kyselin a deaminaci určitých aminokyselin.
Buvol indický z volného chovu (v potravinářské kvalitě)
používá se libové jatečně upravené tělo, obsahuje 7krát více bílkovin než samotný buvol. Tento bohatý protein je dobrým zdrojem vápníku, draslíku a omega omega 3 mastných kyselin. Zdravá alternativa hovězího masa bez hormonů a antibiotik, s menším obsahem sodíku, kalorií i tuku.
Celozrnné proso (jakost 1 podle USDA)
je vysoce výživné, bezlepkové, nealergické a netvoří kyseliny. Je prospěšné pro žaludek, slezinu a slinivku břišní a je považováno za jednu z nejméně alergenních a nejlépe stravitelných dostupných obilnin. Je dobrým zdrojem vlákniny, kompletního proteinu a je bohaté na fytochemikálie, které snižují hladinu cholesterolu a riziko vzniku rakoviny. Je jednou z nejlepších obilnin při onemocnění střev a je ideální pro zvládnutí hladiny cukru v krvi.

C

Cizrna (jakost 1 podle USDA)
je vysoce výživná, bezlepková, nealergická a netvoří kyseliny. Je také skvělým zdrojem zinku a kyseliny listové, obsahuje antioxidanty, jako je vitamin C, vitamin E, beta-karoten a rostlinné živiny, zlepšuje kontrolu nad krevním cukrem a sekrecí inzulínu, pomáhá snížit riziko problémů s tlustým střevem, pomáhá snižovat kardiovaskulární rizika.

F

Fermentační kultura (proprietární probiotikum)
bylo prokázáno, že je účinná pro normalizaci a podporu optimálního trávení, zmenšuje objem stolice a omezuje výskyt měkkých stolic.
FOS (fruktooligosacharidy)
jsou prebiotika, která pocházejí z inulinu, ale jsou mnohem efektivnější při kolonizaci bakterií ve střevě. Velmi dobře spolupracují s naší speciální fermentační kulturou.

H

Hnědá rýže (jakost 1 podle USDA)
je bohatý zdroj vitaminů skupiny B, vápníku, fosforu a železa. Je velmi výživná a ze všech dostupných obilovin je nejsnadněji stravitelná a nejméně pravděpodobně vyvolává alergické reakce. Hnědá rýže pomáhá léčit lupénku a působí proti rakovině i průjmu. Hnědá rýže snižuje hladinu cholesterolu a brání vzniku ledvinových kamenů.
Hnědá mořská řasa (jakost 1 podle USDA)
je matkou všech přísad; je to bohatý zdroj vitaminů a minerálů, včetně nezbytných stopových minerálů pro vyvážený růst. Hnědá mořská řasa přispívá k podpoře zdraví a reprodukci, pomáhá při trávení, pomáhá udržovat zdravý žaludek, snižuje riziko otravy v důsledku znečištění životního prostředí, podporuje zdravou kůži a srst a pomáhá čistit ledviny, močový měchýř i dělohu. Canine Caviar používá hnědou mořskou řasu, která pochází z nejchladnějších vod Norska.

CH

Chelátové minerály
Proces, ve kterém jsou minerální látky měněny do stravitelné podoby. Aminokyselinami vázané chelátové minerální doplňky nabízejí 3 až 10krát větší asimilaci než běžné minerály.
Chlorid sodný
je elektrolyt, který ve spolupráci s draslíkem reguluje rovnováhu vody, je nezbytný v malých množstvích pro růst. Také se používá k udržení osmotického tlaku krve a tkání.
Cholinchlorid
je vitamin B a brání ukládání tuku v játrech. Cholinchlorid je nezbytný pro synaptický přenos nervových impulsů.

J

Jehněčí z Nového Zélandu (v potravinářské kvalitě)
používá se sušené libové jatečně upravené tělo, obsahuje 8krát více bílkovin než samotné jehně. Jehněčí maso pochází z Nového Zélandu, kde se nevyskytuje kulhavka. Tento bohatý zdroj bílkovin také přispívá vápníkem a fosforem a také dalšími nezbytnými stopovými minerály. Používáme jehňata bez antibiotik, hormonů a pesticidů, která jsou chována ve volném výběhu.
Jehněčí tuk (v potravinářské kvalitě)
je bohatý na omega 6 esenciální mastné kyseliny, vyznačuje se unikátními a silnými antioxidačními vlastnostmi. Používáme jehněčí tuk, který pochází z jehňat chovaných bez hormonů, pesticidů a antibiotik.

K

Kachna (v potravinářské kvalitě)
používá se libové jatečně upravené tělo, obsahuje 7krát více bílkovin než samotná kachna. Tento bohatý zdroj proteinů je vynikajícím zdrojem bílkovin, železa, selenu a niacinu. Používáme kachny bez antibiotik, hormonů a pesticidů, která jsou chována ve volném výběhu.
Kachní tuk (v potravinářské kvalitě)
obsahuje vitaminy A, D, E a K a má vyšší obsah kyseliny linolové než kuře nebo krocan; je to skvělý zdroj omega 3 a 6 mastných kyselin, které jsou důležité pro zachování normálního zdraví a tělesných funkcí. Používáme kachní tuk, který pochází z kachen chovaných bez hormonů, pesticidů a antibiotik.
Kokosový olej
bývá označován za „nejzdravější olej na světě“. Pomáhá hydratovat a vyživovat suchou kůži a obnovuje zdravý stav srsti. Je to skvělý zdroj pro psy s cukrovkou a problémy se štítnou žlázou. Především však pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění.
Kokosový ořech
je bohatý na vlákninu a je dobrý pro tvorbu červených krvinek, které přinášejí kyslík do tělesných tkání. Zlepšuje vylučování inzulínu a využití glukózy v krvi a podporuje také vývoj silných kostí a zubů.• Pískavice řecké seno pomáhá zmírnit zánět, snižuje hladinu glukózy v krvi, zlepšuje trávení, udržuje zdravou látkovou výměnu, tonizuje ledviny a pomáhá při problémech s kůží a srstí. Obsahuje vitamin C, niacin, draslík, alkaloidy a lysin.
Kořen juky (jakost 1 podle USDA)
pomáhá udržovat zdravé kyčle a klouby, pomáhá předcházet zánětům, zmírňuje zápach dechu a stolice a pomáhá zmírnit onemocnění kůže a vyrážky.
Kuře (v potravinářské kvalitě)
používá se sušené libové jatečně upravené tělo, obsahuje 8krát více bílkovin než samotné kuře. Kuřecí maso poskytuje bílkoviny, vápník, fosfor a mnoho stopových prvků. Používáme kuřata bez antibiotik, hormonů a pesticidů, která jsou chována ve volném výběhu.
Kuřecí tuk (v potravinářské kvalitě)
je bohatý na omega 6 mastné kyseliny. Používáme kuřecí tuk, který pochází z kuřat chovaných bez hormonů, pesticidů a antibiotik.
Kyselina listová
je potřebná pro každou funkci těla, která vyžaduje dělení buněk. Používá se při tvorbě červených krvinek, pomáhá při léčbě ran, budování svalové hmoty a vyrobě chemikálií potřebných pro mozek a nervovou soustavu. Kyselina listová bojuje proti chudokrevnosti, zpomaluje onemocnění dásní, zlepšuje plodnost, zabraňuje poškození plodu a snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

L

Lecitin
pomáhá při trávení a vstřebávání tuků, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje fyzický výkon i funkci jater.
Lněné semínko (jakost 1 podle USDA)
je jedním z nejbohatších známých zdrojů omega 3 mastných kyselin. Obsahuje ligniny, které mohou chránit proti rakovině, zlepšují trávení, přispívají ke zmírnění onemocnění tlustého střeva, má uklidňující účinky na žaludek a zvyšuje lesk srsti.
Losos (divoký losos, v potravinářské kvalitě)
je bohatý na bílkoviny, omega 3 mastné kyseliny a vitamin D. Dobrý zdroj DHA a EPA, které jsou důležité pro funkci a strukturu mozku.
Loupaný hrách (jakost 1 podle USDA)
je potravina bohatá na proteiny a velmi dobrý zdroj draslíku a vitamínů skupiny B; komplexní sacharidy, které loupaný hrách poskytuje, pomalu uvolňují energii do těla a udržují tak konzistentní úroveň energie. Loupaný hrách je dobrým zdrojem kyseliny listové (zdraví srdce) a vitaminu K1, který aktivuje osteokalcin (zdraví kostí). Loupaný hrách je také dobrým zdrojem železa, které je nezbytné pro normální tvorbu a funkci krevních buněk, a je velmi dobrým zdrojem vitaminu C, který chrání mnoho buněk produkujících energii a systémů v těle před poškozením volnými radikály.

M

Máta peprná (jakost 1 podle USDA)
pomáhá při trávení, zmírňuje nadýmání a plynatost, okysličuje krevní řečiště, čistí krev a pomáhá získat kontrolu nad nadýmáním, průjmem, zánětem tlustého střeva, syndromem dráždivého tračníku a Crohnovou chorobou.

N

Niacin
známý také jako vitamin B3 pomáhá při zpracování sacharidů, bílkovin a tuků. Je nezbytný pro zdravou nervovou soustavu a funkce mozku. Niacin získal pověst jako přírodní prostředek pro snížení cholesterolu. Může také pomoci v rámci léčby nebo prevence mnoha dalších onemocnění, od artritidy po diabetes.

P

Papája
je bohatým zdrojem proteolytických enzymů. Ty umožňují trávení bílkovin a omezují záněty. Papája je bohatým zdrojem vitaminů A a C, karotenu, thiaminu, riboflavinu, niacinu, vápníku, železa, fosforu a draslíku.

R

Riboflavin (B2)
podporuje růst a je důležitý pro metabolismus sacharidů a aminokyselin. Používá se pro nervový systém, využití energie, zdravou kůži a srst i obnovu tkání.

S

Selen
je účinný antioxidant, pomáhá posilovat imunitní funkce, může přispět k prevenci různých forem rakoviny a snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění.
Sleď ulovený ve volné přírodě (v potravinářské kvalitě)
je bohatý zdroj bílkovin, který se vyznačuje vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem, EPA, DHA a dobrým zdrojem vitaminu D. Sleď je prospěšný pro zdravé srdce, snižuje riziko rakoviny a Crohnovy choroby a posiluje imunitní systém. Neobsahuje žádný ethoxyquin.
Směsí tokoferolů
se nazývá rodina chemických látek známá jako vitamin E; používá se jako antioxidant ke konzervaci potravin.

Š

Šípky (jakost 1 podle USDA)
obsahují 60 krát více vitamínu C než citrusové plody; léčí svalové křeče, pomáhají předcházet infekcím a léčit je, zmírňují stres, budují a posilují tělesné tkáně.

T

Taurin
je esenciální aminokyselina, která se nepoužívá při syntéze proteinů, ale nachází se volně v jednoduchých peptidech. Nízké hladiny taurinu jsou spojeny s kardiomyopatií, degenerací sítnice a opožděným růstem.
Thiamin mononitrát (vitamin B1)
je ve vodě rozpustný vitamin, který napomáhá přeměně glukózy na energii. Zlepšuje imunitní systém a je nezbytný pro zdravou kůži, srst, zrak a játra. Udržuje funkčnost srdečního svalu a nervového systému.
Tymiánový olej
má antiseptické, antispazmodické a antibakteriální vlastnosti. Je vynikajícím zdrojem pro správnou funkci mozku, zdraví gastrointestinálního traktu a kůže. Pomáhá v trávicím systému a zpracovává mastné kyseliny.

V

Vitamin A (přidaný)
je nezbytný pro kvalitu zraku, kožních tkání, respiračního, urogenitálního a zažívacího traktu i imunitního systému. Tato forma je snadno dostupná pro ta zvířata, jako například kočky, která nejsou schopná přeměnit beta-karoten na vitamin A.
Vitamin B2 (přidaný)
je ve vodě rozpustný vitamin, který podporuje zdravý zrak a pokožku. Je prekurzorem koenzymů podílejících se na růstu a opravách kůže i tkání. Podílí se na štěpení bílkovin, tuků a sacharidů.
Vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid)
je ve vodě rozpustný vitamin, který je klíčovým hráčem pro metabolismus bílkovin, hormonální rovnováhu i neurotransmitery. Přispívá k syntetizaci protilátek v imunitním systému. Také přispívá k udržení normální funkce nervů.
Vitamin B12 (přidaný)
je potřebný pro tvorbu červených krvinek a normální fungování nervového systému. Vitamin B12 funguje jako dárce metylu a spolupracuje s kyselinou listovou při syntéze DNA a červených krvinek a je životně důležitý pro zachování zdraví ochranné pochvy (myelinové pochvy), která obklopuje nervové buňky
Vitamin C (přidaný)
je antioxidant, který zmírňuje stárnutí artérií a brání usazování plaku v cévách. Vitamin C posiluje imunitní systém, podporuje hojení a omezení zánětu, pomáhá opravit zranění kloubů, pomáhá vytvářet energii i produkci antistresových hormonů.
Vitamin D3 (přidaný)
reguluje vstřebávání vápníku a fosforu ze zažívacího traktu. Podporuje normální kalcifikaci kostí a je nezbytný pro tvorbu kostí u mladých zvířat a normální zásobování kostí dospělých. Nejnovější studie také ukázaly, že by mohl být příslibem pro léčbu lupénky, že podporuje imunitní systém, funkci štítné žlázy, jakož i normální srážení krve.
Vitamin E (přidaný)
je antioxidant nezbytný pro normální reprodukční procesy a pomáhá udržet stabilitu buněčných membrán v celém těle.
Vojtěška sušená sluncem (jakost 1 podle USDA)
přispívá k léčbě alergií a neutralizuje potíže se žaludkem. Obsahuje chlorofyl, který pomáhá při zkaženém dechu, pomáhá předcházet vzniku zubního kazu, čistí ledviny, odstraňuje jedy z těla, neutralizuje kyseliny, je vynikající pro čištění krve, zlepšuje chuť k jídlu a pomáhá při asimilaci bílkovin, vápníku a dalších živin.

Z

Zvěřina z Nového Zélandu (v potravinářské kvalitě)
používá se libové jatečně upravené tělo, obsahuje 7krát více bílkovin než samotná zvěřina. Tento bohatý zdroj bílkovin také přispívá vápníkem a fosforem, jakož i dalšími nezbytnými stopovými minerály. Používáme zvěřinu ze zvířat, která jsou chována ve volném výběhu bez antibiotik a hormonů.
Zvěřinové a buvolí dršťky (v potravinářské kvalitě)
jsou snadno stravitelné a pomáhají při potížích s trávením. Přirozeně se v nich vyskytuje Lactobacillus acidophilus, podporují lesklou srst a pomáhají mírnit kožní problémy. Dobré pro psy s alergiemi nebo přecitlivělostí na potravu. Jsou přitažlivé pro mazlíčky, kteří jsou vybíraví jedlíci nebo mají sníženou chuť k jídlu.
© Krmiva Caviar 2020 by DATA-NORMS s.r.o.