Glykemický index

 

Složení krmiv Canine Caviar S JEDINOU BÍLKOVINOU A JEDINÝM KOMPLEXNÍM SACHARIDEM zahrnují pouze sacharidy s nízkým glykemickým indexem.

Firma Canine Caviar používá celozrnné proso nebo hnědou rýži v recepturách s prospěšnými obilovinami a loupaný hrách nebo cizrnu v recepturách bez obilnin. Narozdíl od většiny krmiv pro domácí zvířata, Canine Caviar používá jeden komplexní sacharid v každé receptuře a vzniká tak krmivo pro psy se skutečně nízkým obsahem sacharidů.

Canine Caviar nepoužívá jednoduché sacharidy jako brambory nebo tapioku. Nikdy nepodávejte jednoduché sacharidy, protože obsahují hodně škrobu, prudce zvyšují glykemický index a mohou vést k cukrovce.

Glykemický index udává, jak rychle a jak hodně daná potravina zvyšuje hladinu cukru  v krvi. Platí pouze pro sacharidy, což jsou cukry nebo škroby.

Ne všechny sacharidy jsou vytvořeny stejně, ve skutečnosti se v našich tělech chovají poměrně rozdílně. Glykemický index, neboli GI vyjadřuje tento rozdíl a třídí sacharidy podle jejich účinku na naši hladinu glukózy v krvi. Volba sacharidů s nízkým GI, tedy těch, které způsobují jen malé výkyvy našich hladin glukózy a inzulínu v krvi, je tajemstvím dlouhodobého zdraví a snížení rizika srdečních onemocnění a cukrovky.

Šetřete stravou s vysokým glykemickým indexem. Vzhledem k tomu, že tato strava zvyšuje hladinu krevního cukru na vysokou úroveň krátce poté, co ji zkonzumujeme, tělo musí uvolnit velké množství inzulínu k udržení hladiny cukru v krvi v normálním rozmezí.

Potraviny s vysokými indexy způsobují maxima a minima v hladině krevního cukru a velké kolísání hladiny cukru v krvi je škodlivé pro zdraví.

glykemicky-index

Jediným způsobem, jak zjistit glykemický index určité potraviny, je podívat se do tabulky s takovými hodnotami. Tyto tabulky najdete v knihách o výživě a na internetu.

Index konkrétní potraviny nelze uhodnout. Například, možná byste si mysleli, že stolní cukr má vysoký glykemický index, ale ve skutečnosti má jen střední hodnotu. Na druhé straně, pečené brambory mají vysoký glykemický index.

© Krmiva Caviar 2020 by DATA-NORMS s.r.o.